VSM Eğitimi

Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Yaşlandıkça vücudumuz nasıl yağlanıp çevikliğini yitiriyorsa, üretim proseslerimiz ve endirekt süreçlerimizde zaman içerisinde, çok iyi analiz edilmeden eklenen gereksiz işlem adımlarının, kontrollerin vb unsurların etkisiyle hantallaşıp çevikliklerini yitirmektedirler. Yani bir anlamda süreçlerimiz ve proseslerimiz de yaşlandıkça yağlanmaktadırlar.

Yıllardır çok sayıda gözlemlerime ve uygulamalara dayanarak vardığım sonuç, hiçbir süreç veya prosesin faydalı (karlı) ömrünün 5 yıldan uzun olmadığıdır. Hızlanarak değişen teknoloji ve sistemlerin getirdiği yaşlanma etkisinin yanında, yıllar içinde karşılaşılan problemlerde çok iyi analiz edilmeden alınan tedbirlerin getirdiği eklemeler, süreç ve proseslerin adımlarını arttırmakta, süreleri uzatmakta ve kısacası hantallaştırıp verimsizleştirmektedir.

Çözüm nedir? Tabiki diyet yapmak! Süreçlerin diyeti olur mu diye soracak olursanız, cevabım, tabiki olur demek olacaktır. Nasıl ki tıbbi diyetler ile vücudumuzdan her gün belirli oranda yağı eriterek organlarımızdan uzaklaştırıyorsak, süreç diyetinde de (Mevcut Durum Analizi-VSM-DAA) yağlı bölgeleri tespit edip, uygun çözümleri (Yalın üretim teknikleri) uygulayarak onları sürecimizden uzaklaştıracağız ve olumsuzluklardan bir bir kurtulacağız. Yağsızlaşarak (Lean) çevik olacağız. Gereksiz maliyetlerden kurtulup, sürdürülebilir karlılık ve başarıya ulaşmamız mümkün olacak.

İÇERİK

  • Yalın düşünce nedir? İsraflar nelerdir?
  • Değer nedir? Değerin akışı? Değer akış analizi temelleri
  • Örnek vaka çalışması: Üretim tesisi mevcut durum değer akışı haritalama temel teknikler
  • İsraf nedir? Değer nedir? Değerin akışı? Değer akış analizi temelleri
  • Örnek vaka çalışması: Üretim tesisi mevcut durum değer akışı haritalama temel teknikler
  • Örnek vaka çalışması: Üretim tesisi gelecek durum değer akışı haritalama temel teknikler
  • Endirekt departmanlarda değer akış analizi temelleri
  • Örnek vaka çalışması: Endirekt departman mevcut ve gelecek durum değer akış haritalama çalışması

KATILIMCI PROFİLİ

  • Tüm beyaz yaka yöneticilere ve beyaz yaka çalışanlar

SÜRE

  • 1 gün

Top Sliding Bar

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Recent Tweets

Newsletter

Sign-up to get the latest news and update information. Don’t worry, we won’t send spam!

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.
Go to Top